Oferta PKO BP dla rolników – tanie konto i preferencyjne kredyty

Rolnicy od jakiegoś czasu nie mogli liczyć na okazje w bankach komercyjnych. Odświeżenie ofert było więc wskazane i bank PKO BP przygotował dla tej grupy, tj. osób prowadzących działalność rolniczą, specjalne konto bez opłaty za jego prowadzenie i wydłużył okres spłaty kredytu obrotowego dla rolników, proponując wsparcie nawet do 500 tysięcy zł bez zabezpieczenia rzeczowego. To niewątpliwie udogodnienie dla klienta.

Prowadząc gospodarstwo rolne można w PKO BP liczyć na dostosowane dla potrzeb tej grupy produkty. Okres spłaty kredytu obrotowego w rachunku bieżącym wydłużono do 24 miesięcy. To świetna oferta, a kredyty obrotowe doskonale rozwiązują problemy finansowe gospodarstw rolnych. Spożytkowanie udostępnionych środków nie podlega weryfikacji, zatem rolnik może wydać je na dowolny cel związany z produkcja rolną. Niestety te kredyty wymagają zabezpieczenia, chyba że umowę podpiszemy na 12 miesięcy (bez zabezpieczeń rzeczowych). Bank ograniczył też formalności (wymaga mniejszej liczby dokumentów do rozpatrzenia wniosku) i umożliwił korzystanie z kredytu także młodym rolnikom, przejmującym często gospodarstwa od rodziców czy dziadków.

Kolejny element wyróżniający PKO BP na tle konkurencji to możliwość wnioskowania o środki z MSP (pożyczka na dowolny cel, także konsolidacyjna i kredyt inwestycyjny z minimalnym wkładem własnym – 10% przy zakupie maszyn i urządzeń rolniczych). Czas spłaty, o ile zakup dotyczy maszyn używanych (traktor, kombajn) wydłużony został do nawet 20 lat. Dodatkowo procedura kredytowa została przyspieszona. Jeśli kredyt nie przekroczy 300 tysięcy zł to dla producenta rolnego procedura oceny będzie uproszczona, a dokumenty wymagane będą te niezbędne.

Rolnicy mogą założyć w banku PKO BP darmowy rachunek. Warunek to wpływy miesięczne na minimum 100 zł. Jeśli nie zostanie zaksięgowana na plus taka kwota to cena konta sięgać ma 9 zł miesięcznie. Do rachunku włączone jest konto debetowe, z którego można korzystać zaraz po założeniu konta. Właściciele będą tez dokonywać do 30 darmowych przelewów w miesiącu, a kolejne kosztować będą symboliczną złotówkę. Bank gwarantuje też darmowe korzystanie z bankomatów banku i wpłat gotówkowych we wpłatomatach (do limitu 50 tysięcy zł miesięcznie bez prowizji).

To też może Cię zainteresować:
Najtańszy kredyt gotówkowy październik 2023
Najlepsze konto osobiste październik 2023
Najwyżej oprocentowana lokata październik 2023
Nowe chwilówki online październik 2023

Zostaw komentarz