5 sposobów płatności przez Internet

Bankowość elektroniczna cieszy się bardzo dużą popularnością. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, które jest źródłem wielu korzyści. Główną zaletą e-bankowości jest oczywiście wygoda. Obecnie większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Chociaż jeszcze dekadę temu rachunki płaciło się w banku lub na poczcie, obecnie najpopularniejszą formą są przelewy wykonywane online, jest także możliwość ustawienia płatności automatycznych. Niestety jak większość nowoczesnych rozwiązań, bankowość elektroniczna ma także swoje złe strony, do których należy między innymi bezpieczeństwo. Współcześnie pojawia się coraz więcej przestępców internetowych, którzy włamują się na konta bankowe i kradną zgromadzone na nich pieniądze. Oczywiście oprócz standardowego przelewu, można wyróżnić także inne metody płacenia przez Internet.

Karta płatnicza

Jeśli nie mamy czasu logować się do elektronicznego konta bankowego, można zapłacić rachunki kartą. W tym wypadku należy podać swoje dane osobowe, numer karty, kod CVC lub CVV i datę końca ważności.

Pay-by-link

Ta forma płatności jest najchętniej wybierana, bo jest najszybsza. Po dokonaniu zakupów wystarczy kliknąć w ikonę banku, w którym posiadamy konto osobiste, następnie zostajemy przekierowani na jego stronę. Po zalogowaniu widzimy uzupełniony formularz płatności, także wystarczy sprawdzić dane i potwierdzić płatność SMS-em uwierzytelniającym.

Blik

Płatność za pośrednictwem Blik umożliwiają między innymi takie banki jak ING, Alior Bank, Millennium, Getin Bank, Bank Zachodni WBK, Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. W tym wypadku wystarczy wpisać sześciocyfrowy kod, który wyświetli się w aplikacji mobilnej naszego banku.

PeoPay

PeoPay to podobna metoda płatności do Blika, jest udostępniana przez Bank Pekao. Płatność jest możliwa poprzez potwierdzenie zeskanowanego kodu QR, który zostanie wyświetlony na ekranie. Wystarczy zaakceptować płatność i na tym kończy się operacja.

E-portfel MasterPass

Cyfrowy portfel MasterPass jest przeznaczony dla posiadaczy kart MasterCard, z tej formy płatności mogą korzystać między innymi klienci Banku Zachodniego WBK, Raiffeisen Polbanku, BNP Paribas. Dzięki portfelowi MasterPass można płacić kartą bez wpisywania danych do formularza płatności.

To też może Cię zainteresować:
Najtańszy kredyt gotówkowy październik 2023
Najlepsze konto osobiste październik 2023
Najwyżej oprocentowana lokata październik 2023
Nowe chwilówki online październik 2023

Zostaw komentarz