Pożyczki bez wizyty w biurze kredytowym lub banku

Starając się o dodatkowe pieniądze na zakup sprzętu AGD czy na jakieś inne wydatki najczęściej kierujemy się do banków. Tam często dowiadujemy się, że kredytu z jakichś przyczyn nie możemy otrzymać. Wtedy więc idziemy do instytucji pozabankowej która może nam udziel pożyczki bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej. Jednak i w tym wypadku nie mamy pewności, że pieniądze otrzymamy, a jak by nie było – musieliśmy się nachodzić. Warto więc poznać kilka popularnych sposobów które umożliwią nam na otrzymanie pożyczki na prostych warunkach a jednocześnie byśmy nie musieli wychodzić z domu. Wśród tego typu rozwiązań znajdują się pożyczki przez SMS, pożyczki przez internet oraz pożyczki społecznościowe. Każde z tych rozwiązań jest nieco inne, warto więc poznać je wszystkie by móc wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. I co najważniejsze – niezależnie od tego który wariant pożyczki wybierzemy – na pewno nie będziemy musieli spacerować od oddziału banku do oddziału i od biura kredytowego do następnego punktu z pożyczkami.

Pożyczki przez SMS

Chyba najpopularniejszym sposobem na wzięcie pożyczki bez konieczności wizyty w jakiejś placówce są pożyczki przez SMS. Tego typu rozwiązanie staje się coraz popularniejsze i coraz więcej firm udostępnia taką usługę. Jednak w dalszym ciągu najbardziej znane firmy to SMS Kredyt i SMS 365. Chcąc wziąć pożyczkę w ten sposób musimy na początku zarejestrować się poprzez stronę internetową firmy lub w biurze kredytowym – jednak jest to tylko jednorazowa wizyta. Później dokumenty docierają do nas najczęściej kurierem i w jego obecności podpisujemy umowę. Oczywiście zadaniem kuriera jest sprawdzenie naszej tożsamości więc musimy mieć dowód osobisty. Wtedy już możemy zacząć zaciągać pożyczki przez SMS. W zależności od firmy nieco różnią się formaty wysyłania wiadomości tekstowych. Jednak można przyjąć, że wśród najważniejszych danych jest nasz pesel, kwota pożyczki lub jej wariant i nasz numer identyfikujący nas jako klienta. Po wysłaniu takiego SMSa otrzymujemy przelew na konto. Oczywiście jeśli mamy konto w tym samym banku co firma udzielająca nam pożyczki przez SMS to nawet w kilkanaście minut po wysłaniu wiadomości możemy mieć pieniądze na koncie. Jeśli nie – no to musimy zaczekać do kolejnego dnia roboczego. Pożyczki przez SMS często oferują również możliwość spłaty jedynie odsetek i kosztów na zasadzie przedłużenia umowy. Warto jednak spłacać pożyczki w terminie ponieważ firmy tego typu premiują nas wtedy oferując wyższe kwoty – nawet do półtora tysiąca złotych. Pożyczki przez SMS mogą być więc ciekawym rozwiązaniem dla osób nie lubiących chodzić po oddziałach banków.

Pożyczki przez internet

Niektóre z firm posiadają dostęp do pożyczek przez internet. W części z nich można również dokonać „zamówienia” pożyczki przez internet. By otrzymać pieniądze w ten sposób musimy złożyć wniosek – najczęściej robimy to przez specjalny formularz lub za pośrednictwem przedstawiciela firmy. Wysyłamy wtedy odpowiednie dane oraz dokumenty. Najczęściej konieczne jest wtedy dostarczenie aktualnego zaświadczenia o zarobkach które jest weryfikowane u naszego pracodawcy. Często sprawdzane są również nasze dane w rejestrach nierzetelnych dłużników. Jeśli otrzymamy zgodę na pożyczkę to dokumenty zostaną do nas wysłane pocztą lub za pośrednictwem firmy kurierskiej i podpiszemy je w domu. Po odesłaniu dokumentów do firmy i potwierdzeniu naszego podpisu z tym w dowodzie pieniądze powinny zostać przelane na nasz rachunek bankowy. Pożyczki przez internet dostępne są najczęściej w niewielkich kwotach – przynajmniej na początku. Zawsze przy dłuższej współpracy możemy otrzymać większą kwotę na dłuższy okres.

Pożyczki społecznościowe

Oprócz standardowej oferty tradycyjnych firm udzielających pożyczki przez internet od kilku lat na naszym rynku dostępne są również pożyczki społecznościowe. Polegają one na tym, że jeśli jedna osoba potrzebuje pożyczki to kilka lub kilkanaście (czasem nawet kilkadziesiąt) innych osób inwestuje małe kwoty by w sumie udzielić pożyczki na większą kwotę pożyczkobiorcy. Pożyczki społecznościowe opierają się na pośrednictwie wyspecjalizowanych serwisów. W Polsce do głównych należą Kokos.pl, Finansowo.pl, Sekrata.pl, Zakra.pl i Pożycz.pl. Każdy z tych serwisów ma nieco inne wymagania wobec swoich użytkowników dlatego warto zapoznać się z ofertą każdego z nich. By móc wnioskować o pożyczki społecznościowe należy zarejestrować się na wybranym serwisie oraz przeprowadzić podstawowe weryfikacje. Należą do nich najczęściej weryfikacje numerów konta oraz telefonu i dowód osobisty. Oczywiście dostępne są dodatkowe weryfikacje które umożliwiają nam zwiększenie wiarygodności i szansę na obniżenie oprocentowania. Należą do nich weryfikacja adresu zamieszkania, wysokości zarobków czy informacja na temat naszej obecności w bazach nierzetelnych dłużników. Po wystawieniu pożyczki i określeniu podstawowych parametrów – to jest kwoty, oprocentowania i okresu trwania umowy – otrzymujemy pieniądze na nasze konto bankowe. Spłata pożyczki odbywa się również za pośrednictwem serwisu. Pożyczki społecznościowe są również idealne dla osób z niestabilnymi dochodami – można dzięki nim przetrwać do najbliższej wypłaty.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujemy pożyczki a nie chce nam się chodzić po bankach czy firmach pożyczkowych – mamy kilka rozwiązań które w dość łatwy sposób możemy wykorzystać. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pożyczki chwilówki, pożyczki przez internet czy pożyczki społecznościowe to w każdym przypadku będziemy w stanie pozyskać pieniądze bez wychodzenia z domu. Tylko od nas zależy które z rozwiązań z dostępnych wybierzemy. Warto przeanalizować wszystkie możliwości zwracając uwagę w szczególności na wskaźnik nazywany rzeczywistą roczną stopą oprocentowania. Pozwoli nam to na porównanie kosztów dostępnych pożyczek i wybór tej najbardziej dopasowanej do naszych potrzeb. Możliwości jest bardzo wiele, warto więc znaleźć to najkorzystniejsze. Dzięki temu unikniemy zbędnych kosztów i zgodnie z naszymi założeniami otrzymamy pieniądze.

Zostaw komentarz